Erinevate riikide toetatud eID-d

Hetkel on Dokobit portaalis toetatud erinevaid eID vahendid, mis on kasutusel Eestis, Leedus, Lätis, Islandil, Poolas, Soomes, Belgias,  Norras, Rootsis ja Taanis. Lisandumas on digitaalseid identiteete teistest riikidest. 

Dokobit portaal toetab ka e-Residendi digi-ID-d - see on Eesti Vabariigi poolt välja antav digitaalne dokument. Rohkem infot e-Residendi digi-ID kohta leiate siit.

Dokobit toetab kolme erinevat allkirja taset:

  • AdES (täiustatud elektrooniline allkiri) - täiustatud elektrooniline allkiri ei ole samaväärne käsitsi kirjutatud allkirjaga, kuid seda kasutatakse laialdaselt Skandinaavia riikides ja see on tugevalt seotud allkirjastaja identiteediga.
  • AdES/QC (täiustatud elektrooniline allkiri kvalifitseeritud sertifikaatidega) - täiustatud elektrooniline allkiri kvalifitseeritud sertifikaatidega ei ole samaväärne käsitsi kirjutatud allkirjaga, kuid omab õiguslikku kehtivust ning kohtumenetluses tõendiväärtust, kuna on suur kindlustunne allkirjastaja identiteedi kehtivuse suhtes.
  • QES (kvalifitseeritud elektrooniline allkiri ehk digiallkiri) - kvalifitseeritud elektroonilistel allkirjadel on sama õiguslik mõju kui käsitsi kirjutatud allkirjal.

Dokobit portaalis on toetatud järgnevad eID vahendid:

AdES
AdES/QC
QES
Leedu
Mobile ID
Smart-ID
Riiklik ID-kaart
Kiipkaart
USB token
Läti
Riiklik ID-kaart
eParaksts kaart
eParaksts mobile
Smart-ID  
Eesti
Mobiil-ID
Smart-ID
Riiklik ID-kaart
E-residendi digi-ID
Poola
Kiipkaart "Certum"
USB token
Soome
Riiklik ID-kaart
Finnish Trust Network (FTN)
Island
Mobile ID
Kiipkaart "Audkenni"
"Audkenni" mobiilirakendus
Belgia
Riiklik ID-kaart
itsme
Norra
BankID

BankID mobiilis
Rootsi
Swedish BankID
Taani
MitID
NemID

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust