Kuidas seadistada ja kasutada Eesti ID-kaarti (või e-Residendi kaarti) isikutuvastuseks ja digiallkirjastamiseks?

Eesti ID-kaardi või e-Residendi kaardi kasutamiseks isikutuvastuseks ja digiallkirjastamiseks peate esmalt oma arvuti vastavalt ette valmistama. 

1. Kui te seda juba teinud pole, siis palun laadige alla ja paigaldage vajalik tarkvara siit

2. Kui kõik vajalik tarkvara on paigaldatud, kuid digiallkirjastamine ikkagi ebaõnnestub, proovige palun alljärgnevat:

  • Veenduge, et toimite portaali sisselogimisel või allkirjastamisel õigesti. Palun tutvuge meie olemasolevate juhenditega.
  • Eemaldage kaart lugejast, sisestage kaart uuesti lugejasse ning kontrollige, kas kaardilugeja on korrektselt arvutiga ühendatud.
  • Tehke oma arvutile restart. 
  • Kontrollige DigiDoc4 kliendi abil, et kaart on korrektselt lugejasse sisestatud ning lugeja arvutiga ühendatud. Kui saate veateate "Lugejas ei ole kaarti" juhul, kui kaardilugejas ei ole ühtegi kaarti, kaart ei ole korrektselt kaardilugejas, kaardilugejas on vigane kaart või kaardilugeja ei suuda mingil põhjusel kaarti lugeda. Lugege lähemalt siit
  • Kontrollige, et teie sertifikaadid on kehtivad. Selleks avage DigiDoc4 klient. DigiDoc4 klient kuvab sertifikaate (k.a tühistatud ja peatatud) kehtiva ja kasutatavana, kui need ei ole ajalises mõttes aegunud. Reaalajas kontrolli, mis annab infot sertifikaatide staatuse kohta, saab DigiDoc4 kliendis teha kui vajutada  „Laadi pilt“. Aegunud, peatatud ja/või tühistatud sertifikaatide puhul öeldakse pärast PIN1-koodi sisestamist "ID-kaardi sertifikaat ei kehti".
  • Kui te jätkuvalt ei saa digiallkirjastada, siis palun võtke meiega ühendust.

Kui soovite portaalis üheaegselt allkirjastada rohkem kui ühe dokumendi (rohkem infot masstegevuste kohta on leitav siit) kasutades Eesti ID-kaarti või e-Residendi kaarti:

3. Kui kasutate iOS või Linux operatsioonisüsteemi, laadige vajalik tarkvara alla siit

4. Kui kasutate Windows operatsioonisüsteemi, laadige vajalik tarkvara alla siit ja installige ID-kaardi draiverid siit. Kui teil esineb probleeme massallkirjastamisel, võtke meiega palun ühendust.

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust