Kuidas allkirjastada teile Dokobit portaalis jagatud dokumenti?

Kui olete saanud e-postile kutse allkirjastada dokument Dokobit portaalis, kuid teil puudub portaalis veel konto, järgige allpooltoodud juhiseid konto loomiseks ning teile jagatud dokumendi allkirjastamiseks. 

1. Klikkige teile saabunud kirjas oleval nupul "Tutvu ja allkirjasta". 

2. Tuvastage oma identiteet teile sobiva elektroonilise identiteedi vahendiga kuvatud nimekirjas. Rohkem infot identiteedi tuvastamise kohta erinevate elektroonilise identiteedi vahenditega leiate siit.

3. Kui olete oma isiku tuvastanud, kuvatakse teile järgmine leht. Nõustuge meie kasutustingimustega ning klikkige jätkamiseks "Registreeri". 

4. Teile kuvatakse dokumendi lehekülg, kus saate teile jagatud dokumendiga tutvuda. 

5. Dokumendi allkirjastamiseks klikkige dokumendi detailvaate lehe allosas olevale nupule "Allkirjasta" ning jätkake allkirjastamisega soovitud digitaalse allkirjastamise vahendiga. 

6. Pärast allkirjastamist kuvatakse dokumendi osapoolte sektsioonis teie nime kõrval allkirjastamise infot. 


Mida teha, kui teil juba on Dokobit portaalis konto, kuid teile saabus allkirjastamise kutse mõnele teisele e-posti aadressile?

7. Kui olete klikkinud teile saabunud e-kirjas olevale  "Logi sisse" nupule ning tuvastanud oma isiku, kuvatakse teile teade, et teil juba on portaalis konto, mis on seotud teise e-posti aadressiga. Saate valida, kas soovite logida sisse olemasolevale kontole ja allkirjastada teile jagatud dokument seal. 

8. Kui teil juba on tavaline tasuta konto, saate lisada piiramatul hulgal järgmisi tasulisi kontosid. 

Märkus: Portaalis saab olla igal kasutajal vaid üks tasuta konto, iga järgnev tuleb kasutamiseks siduda tasulise paketiga! 

9. Kui soovite luua uue tasulise konto, kuvatakse teile arveldamise vaade, kus saate endale valida teie vajadustele vastava paketi ja perioodi. Rohkem infot tasuliste pakettide kohta leiate siit.

Märkus: Te ei saa ühtki toimingut teostada teise kontoga enne, kui olete selle liitnud tasulise paketiga. 

10. Kui olete endale valinud sobiva tasulise paketi, saate endale jagatud dokumendi allkirjastada.  


Mida teha, kui teile allkirjastamiseks jagatud dokumendil puudub "Allkirjasta" nupp ning dokumendi allkirjastamise tähtaeg on möödunud? 

11. Kui dokumendi omanik on linnutanud märkeruudu "Keela allkirjastamine pärast tähtaja möödumist" ei saa te pärast tähtaja möödumist dokumenti allkirjastada. Teile ei kuvata enam "Allkirjasta" nuppu ning sektsioonis 3. Osapooled on teie nime taga märkus "Tähtaeg on möödunud". Kui te siiski soovite dokumenti allkirjastada, võtke palun ühendust dokumendi omanikuga (tema nimi on nähtav sektsioonis 3. Osapooled märkega "Dokumendi omanik"). 

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust