Kuidas dokumenti üles laadida, jagada ja allkirjastada?

Kuidas dokumenti üles laadida?

1. Dokobit portaali sisselogimise vaatel verifitseerige end kasutades endale sobivaimat toetatud digitaalset identiteeti. 

2. Kui olete edukalt portaali sisse loginud, kuvatakse teile teie dokumentide nimekiri. Uue dokumendi üleslaadimiseks klikkige üleval paremal asuval nupul "Uus dokument".

3. Valige allkirjastatud dokumendi formaat (jaotis 1). Dokobit toetab hetkel järgmisi rahvusvahelisi formaate: PDF dokumendid ja ASiC konteinerid, ning kohalikke Eesti, Leedu ja Läti konteinerformaate BDoc, ADoc ja EDoc. 

Märkus: määrake formaat, mis formaadis allkirjastatud dokumenti soovite, ärge valige üleslaetava dokumendi formaati. Valitud formaati pole võimalik hiljem muuta. 

4. Dokumendi üleslaadimiseks on kolm võimalust (jaotis 2): lohistage dokument üleslaadimispiirkonda; klikkige hallile üleslaadimisalale või kasutage nuppu "Leia fail arvutist" faili leidmiseks ja üleslaadimiseks oma arvutist. Dokumendi nimetus on vaikimisi sama, mis üleslaetud faili nimetus, kuid saate seda soovi korral muuta. 

Märkus: maksimaalne dokumendi suurus, mida saate allkirjastamiseks üles laadida, on 500 MB.

5. Osapoolte lisamiseks hakake nende e-posti aadressi sisestama või valige osapool oma aadressiraamatust (jaotis 3). Samuti saate osapoolt lisada kasutades tema isikukoodi. Saate osapooli lisada kasutades "Lisa" nuppu või kiirlisamise ikoone jagamaks dokumenti kas aadressiraamatu kirjele või kasutades e-posti aadressi või isikukoodi. Rohkem infot leiate siit: Kuidas dokumenti jagada?

Märkus: PDF formaadis dokumentidele saab lisada maksimaalselt 40 allkirja. Konteinerdokumentidel (ASiCE, BDoc, ADoc, EDoc) ei ole selget allkirjade hulga piirangut, kui me ei soovita lisada enam kui 100 allkirja ühele konteinerformaadis dokumendile.

6. Klikkides ikoonil isiku nime järel, saate määrata talle rolli - kas ta peab dokumendi allkirjastama, kinnitama või omab dokumendile üksnes ligipääsu. Osapoole rolli muutmise funktsionaalsus on kättesaadav üksnes tasuliste pakettide kasutajatele; kinnitaja lisamise funktsionaalsus on kättesaadav üksnes Äripaketi ja Ettevõtte paketi kasutajatele. 

7. Osapoolte sektsioonis saate lisada ka osapooltele teate.

8. Määrake soovitud dokumendi seaded (jaotis 4. Määra dokumendi seaded). Saate määrata "Dokumendi kategooria", "Allkirjastamise tähtaja", valida allkirjade märgiste asukoha (juhul, kui valisite allkirjastatud dokumendi formaadiks PDF) ja määrata, kas dokumenti saab allkirjastada üksnes kvalifitseeritud digiallkirjaga. Kui soovite lubada allkirjastamise ilma, et allkirjastaja peab portaalis kontot omama ja sellele sisseloginud olema, linnutage märkeruut "Luba dokumentide allkirjastamine Dokobit kontota", nii saavad osapooled dokumenti vaadata ja allkirjastada ilma Dokobit portaali sisselogimata.

9. Dokumendi üleslaadimise lõpetamiseks ning allkirjastamise vaate avamiseks vajutage nupule “Jätka allkirjastamisega” (nupp on nähtav üksnes siis, kui teie olete dokumendi ainus osapool ning teie roll on "Allkirjastaja") või "Saada" (kui osapooli on rohkem). Kui teie olete ainus lisatud osapool rolliga "Juurdepääsuga" või "Kinnitaja", klikkige nupul "Jätka" .

Kuidas dokumenti allkirjastada?

Pärast dokumendi üleslaadimist ja nupu "Jätka" või "Saada" vajutamist suunatakse teid dokumendi juurde. Samuti saate dokumendi avada oma dokumentide loendi lehel (vt Samm 2), klõpsates dokumendi nimel.

10. Dokumendi allkirjastamiseks klikkige tegumiribal lehe ülemises osas nupul "Allkirjasta" (teid suunatakse automaatselt lehe allossa). 

Või vajutage lehe allosas nupul “Allkirjasta” ning tegutsege vastavalt valitud allkirjastamise vahendile. 

Märkus: Kui dokumendi omanik on linnutanud märkeruudu "Keela allkirjastamine pärast tähtaja möödumist" ei saa te pärast tähtaja möödumist dokumenti allkirjastada. Teile ei kuvata enam "Allkirjasta" nuppu ning sektsioonis 3. Osapooled on teie nime taga märkus "Tähtaeg on möödunud". Kui te siiski soovite dokumenti allkirjastada, võtke palun ühendust dokumendi omanikuga (tema nimi on nähtav sektsioonis 3. Osapooled märkega "Dokumendi omanik"). 

11. Kui te ei soovi dokumenti allkirjastada, saate selle allkirjastamisest keelduda. Klikkige "Keeldu allkirjastamast" nupule. Teile kuvatakse hüpikaken, kuhu saate sisestada allkirjastamisest keeldumise selgituse. 

Märkus: Saate oma otsust keeldumise osas hiljem muuta. Lihtsalt avage dokumendi detailvaade, kerige lehe alumisse ossa ning klikkige nupule "Allkirjasta sellegipoolest". 

12. Pärast allkirjastamist näete nime taga allkirja infot. 

13. Kui olete dokumendi allkirjastanud, ei kuvata eelneva allkirjastamisest keeldumise kohta teie nime kõrval enam infot. 

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust