Kuidas dokumenti üles laadida, jagada ja allkirjastada?

1. Kui olete edukalt portaali sisseloginud, klikkige ekraanil paremal nupul “Uus dokument”.

2. Valige allkirjastatud dokumendi formaat (jaotis 1) (märkus: see on formaat, milles luuakse allkirjastatud dokument, hiljem ei ole seda formaati võimalik muuta).

Dokobit toetab praegu järgmisi rahvusvahelisi formaate: PDF dokumendid ja ASiC konteinerid, ning rahvuslikke Leedu, Eesti ja Läti konteinerformaate ADoc, BDoc ja EDoc. Üleslaetava dokumendi maksimaalne suurus võib olla kuni 100 MB.

3. Dokumendi üleslaadimiseks on kaks võimalust (jaotis 2): lohistage dokument üleslaadimispiirkonda; või kasutage nuppu "Leia fail arvutist" faili leidmiseks ja üleslaadimiseks oma arvutist”. Dokumendi nimetus on vaikimisi sama, mis üleslaetud faili nimetus, kuid saate seda soovi korral muuta.

4. Osapoolte lisamiseks hakake nende e-posti aadressi sisestama või valige osapool oma aadressiraamatust (jaotis 3). Samuti saate osapoolt lisada kasutades tema isikukoodi. Klikkides ikoonil isiku nime järel, saate määrata talle rolli - kas ta peab dokumendi allkirjastama, kinnitama või omab dokumendile üksnes ligipääsu. Osapoole rolli muutmise funktsionaalsus on kättesaadav üksnes tasuliste pakettide kasutajatele; kinnitamise funktsionaalsus on kättesaadav üksnes Äripaketi ja Ettevõtte paketi kasutajatele. 

5. Määrake vajalikud dokumendi seaded (jaotis 4) - dokumendi kategooria, allkirjastamise tähtaeg, samuti saate sisestada teate allkirjastajatele.

6. Dokumendi üleslaadimise lõpetamiseks ning allkirjastamise vaate avamiseks vajutage nupule “Jätka”.

7. Dokumendi allkirjastamiseks klikkige tegumiribal lehe ülemises osas või lehe allosas nupul “Allkirjasta” ning tegutsege vastavalt valitud allkirjastamise vahendile. 

8. Pärast allkirjastamist näete nime taga allkirja infot. 

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust