Kuidas dokumenti jagada?

Saate lisada osapooli siis, kui laete uut dokumenti üles, samuti saate lisada osapooli dokumendile, mis juba on üles laetud. 

Osapoolte lisamine, kui laete uut dokumenti üles

Laadides uut dokumenti üles, saate osapooli lisada kolmandas sammus. On kolm viisi, kuidas seda teha. 

1. Lisa osapooled aadressiraamatust - sisestades osapoole nime, e-posti aadressi või isikukoodi pakub süsteem teile vasteid. Valige õige osapool rippmenüüst. 

Kui sisestate e-posti aadressi või isikukoodi, mida aadressiraamatus ei ole, on teil võimalus isik lisada. Klikkige nupul ning saate lisada isiku e-posti aadressi või isikukoodi abil. 

2. Teine võimalus osapoole lisamiseks on klikkides "Lisa" nupul 3. Lisa osapooled sektsioonis. 

Saate otsida isikut oma aadressiraamatust ning lisada hüpikaknas uue kontakti aadressiraamatusse. 

Ei ole vajalik, et aadressiraamatus oleks osapooled olemas selleks, et neid dokumendile osapooleks lisada. Saate lisada osapooli ka e-posti aadressi ning isikukoodi abil.

Valige sobiv sakk (Isikukood või E-posti aadress) samas avanenud hüpikaknas, sisestage isikukood (või e-posti aadress) ning klikkige "Jätka". 

Kui isik, kelle lisasite, ei ole veel portaali kasutaja, saate saata tale teavituse e-posti teel. Sisestage e-posti aadress ning klikkige "Jätka". 

Lisades osapooli nende e-posti aadressi või isikukoodi abil, saate nad lisada ka oma aadressiraamatusse märkides vastava märkeruudu. 

3. Kolmas viis osapoolte lisamiseks on kasutades "Kiirlisamise" nuppe leidmaks kontakti aadressiraamatust, või kasutades osapoole lisamiseks tema isikukoodi või e-posti aadressi.

Märkus: Dokumendi seadetes on märkeruut "Luba dokumentide allkirjastamine Dokobit kontota". Linnutades märkeruudu, saavad kasutajad dokumenti vaadata ja allkirjastada sisse logimata oma Dokobit kontole. 

Osapoole lisamine juba üleslaetud dokumendile 

4. Avage dokumendi nimekirjast dokument, millele soovite osapooli lisada ja klikkige üleval tegumireal nupule "Jaga".

Saate lisada osapooli oma aadressiraamatust, lisada aadressiraamatusse uue kontakti, või lisada osapool kasutades tema e-posti aadressi või isikukoodi samal viisil nagu kirjeldatud selle artikli sammus 2. 

5. Saate lisada osapooli avades dokumendi sektsiooni 3.Osapooled muutmiseks. 

Seejärel klikkige nupul "Lisa osapooli" avanenud hüpikaknas. Siin saate lisada osapooli oma aadressiraamatust, või kasutada nende lisamiseks e-posti aadressi või isikukoodi.

Märkus: Dokumendi seadetes on märkeruut "Luba dokumentide allkirjastamine Dokobit kontota". Linnutades märkeruudu, saavad kasutajad dokumenti vaadata ja allkirjastada sisse logimata oma Dokobit kontole. 


Võimaldamaks dokumendile ligipääsu ilma Dokobit portaali sisselogimata 

Dokobiti portaalis võite anda osapoolele ligipääsu dokumendile ilma portaali sisselogimata ega kontot loomata. See on kasulik, kui soovite jagada dokumenti inimesele, kes pole veel Dokobit portaali kasutaja. 

6. Dokumenti üleslaadides märkige dokumendi seadetes märkeruut "Luba dokumentide allkirjastamine Dokobit kontota". Kui märkeruut on valitud, saavad osapooled teavituse, et neile on jagatud portaalis dokumenti ning pääsevad sellele ligi ilma, et nad registreeruksid portaali kasutajaks või logiksid portaali kasutajana sisse. 

Märkus: See funktsionaalsus on kättesaadav üksnes tasuliste pakettide kasutajatele.

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust