Kuidas kasutada Dokobiti lisa Office 365 rakenduses?

Digiallkiri on teie omakäelise allkirja digitaalne versioon. Dokobit-i lisa Office 365 rakenduses on lihtne ja turvaline võimalus anda seaduslikult siduvaid allkirju vastavalt eIDAS määrusele (EL) Nr 910/2014. Kui lisa on paigaldatud, peate Dokobit-i lisa kasutamiseks looma endale litsentsi saamiseks konto ning omama kas Mobiil-IDd või Smart-IDd allkirjastamiseks. 

Mobiil-ID on eID, mis on välja antud mobiilsideoperaatori poolt. Mobiilsideoperaator tuvastab kliendi isiku ning seejärel väljastab talle erilise SIM-kaardi turvalise sertifikaadiga. Mobiil-ID kasutamiseks vajate sellist SIM-kaarti ning mobiiltelefoni. Hetkel toetab Dokobit järgmisi teenusepakkujaid: Eestis Elisa, Tele2 ja Telia; Leedus Bite, Tele2 ja Telia; Islandil Nova, Siminn ja Vodafone. Mobiil-ID vahendusel antud allkiri on kvalifitseeritud digiallkiri, millel on seaduse ees võrdväärne toime käsikirjalise allkirjaga.

Smart-ID on nutiseadmetele ennekõike mugavust silmas pidades loodud eID, millel on kõik vajalikud turvalisuse omadused. Smart-ID kasutamiseks dokumentide allkirjastamiseks peate omama nutiseadet ja laadima sinna Smart-ID rakenduse (saate Smart-ID rakenduse alla laadida siit). Teil ei ole tarvis erilist SIM-kaarti ja seetõttu saate Smart-ID rakendust kasutada lisaks nutitelefonidele ka näiteks pihuarvutitel. Oluline: allkirjastamaks dokumente Smart-ID vahendusel, ei piisa Smart-ID Basic kontost, vajate kõrgema tasemega Smart-ID kontot (Smart-ID või Smart-ID kvalifitseeritud digiallkirja kontot), mille saate, kui isikustate oma Smart-ID konto riikliku ID-kaardiga või Mobiil-ID-ga (Mobiil-ID võimalus ei ole hetkel Lätis kättesaadav), samuti saate vajaliku tasemega Smart-ID konto, kui külastate selleks Swerdbanki või SEB panga filiaale. 

Dokumentide allkirjastamine Office 365 rakenduses Dokobit abil 

1. Laadige ja paigaldage Dokobiti Add-in. Saate selle alla laadida siit

2. Avage dokument, mida soovite allkirjastada ja klikkige avatuks Dokobit lisa. 

3. Klikkige nupul "Isikutuvastus". 

4. Valige eID vahend, mida soovite kasutada. 

Kui kasutate Mobiil-IDd

  • Sisestage enda telefoninumber (riigi koodiga) ja isikukood ning klikkige "Logi sisse" nupul 
  • Teile kuvatakse kontrollkoodi, kontrollige, et tegemist on sama koodiga, mida kuvatakse teie mobiiltelefonis, klikkige nupul "OK" , sisestage oma PIN1 kood ja klikkige "OK". 

Kui kasutate Smart-IDd 

  • Valige rippmenüüst riik, kus teie Smart-ID on registreeritud, sisestage oma isikukood ning klikkige "Logi sisse" nupul. 
  • Teile kuvatakse kontrollkoodi, kontrollige, et tegemist on sama koodiga, mida kuvatakse teie mobiiltelefonis, klikkige nupul "OK" , sisestage oma PIN1 kood ja klikkige "OK". 

5. Litsentsi saamiseks klikkige nupul  "Loo konto". 

6. Täitke vajalikud väljad ja klikkige "Lisa". 

7. Kui litsents on väljastatud ja teie isik on tuvastatud, saate dokumente allkirjastada. Minge tagasi oma dokumendi juurde ning valige rippmenüüst allkirjastatud dokumendile vajalik formaat, valige endale sobiv eID vahend allkirjastamiseks. 

Kui kasutate Mobiil-IDd

  • Kontrollige, et sisestatud telefoninumber ja isikukood on õiged ning klikkige "Allkirjasta dokument". 
  • Teile kuvatakse ekraanil kontrollkoodi, kontrollige, et sama koodi kuvatakse teile mobiiltelefoni ekraanil, klikkige "OK", sisestage oma PIN2 kood ning klikkige "OK". 

Kui kasutate Smart-IDd 

  • Kontrollige, et valitud riik ja sisestatud isikukood on õiged ning klikkige "Allkirjasta dokument". 
  • Teile kuvatakse ekraanil kontrollkoodi, kontrollige, et sama koodi kuvatakse teile Smart-ID rakenduses, klikkige "OK", sisestage oma PIN2 kood ning klikkige "OK". 

8. Palju õnne, olete dokumendi allkirjastanud! 

9. Saate nüüd digiallkirjastatud dokumendi endale alla laadida. 

Vajate abi? Võtke meiega ühendust Võtke meiega ühendust